Zákaznická podpora:737 462 374info@udokoupilu.cz

Almdudler

Webová stránka značky: Almdudler

Příběh nápoje Almdudler je romantický a plný poctivé práce. Ale pojďme si jej povědět hezky od samotného začátku.

Dalo by se říct, že to byla láska, která umožnila Erwinovi Kleinovi najít ten správný recept s osvěžujícím složením 32 alpských bylin. Takto se narodil první Almdudler, lahvovaný 17. října 1957 v 19. vídeňském obvodu - jako svatební dar od Erwina jeho manželce Ingrid. A tak můžeme správně tvrdit, že Almdudler je nápoj se srdcem a duší.
Poté, co bylo jasné, co je v něm, zůstala otázka, co by mělo být na láhvi. Láhev ve tvaru Almdudleru je originální, stejně jako její obsah, více než 55 let. Její tvar je nezaměnitelný. Ochrannou známkou se stala Marianne a Jakob, sympatický pár tradičních krojů - které zdobí láhev dodnes.

Rodina Kleinů značku Almdudler vždy vytvářela a tvarovala. Po předčasné smrti Erwina Kleina převzal společnost jeho tehdy dvacetiletý syn Thomas, který je dodnes jedním z majitelů, a značka získala nový vzhled.  Almdudler je stále ve stoprocentním vlastnictví rodiny a je na to právem hrdý.

Možná by nnebylo od věci zmínit i to, že ještě před Almdudlerem měli Kleinsovi vášeň pro limonády. Na konci 19. století vyráběl dědeček Erwina Kleina sodovou vodu a limonády. A jeho sušenky s citronem a malinami byly považovány za nejlepší ve Vídni.

Pečlivá výroba Almdudleru podle tajného receptu z roku 1957 začíná sběrem a sušením přírodních alpských bylin.

Při první důležité kontrole kvality se stanoví a vyhodnotí obsažené éterické oleje.
Když různé alpské byliny, jako je meduňka, šalvěj, hořec, badyán a třapatka, splňují přísná kritéria Almdudleru, jsou rozdrceny a jemně extrahovány. Extrakt z těchto bylin zraje několik týdnů, dokud se neobjeví nezaměnitelná aroma Almdudleru.

Hotový Almdudler vznikne smícháním zralého extraktu z alpských bylin s čerstvou pramenitou vodou, přírodním řepným cukrem a kyselinou citronovou. Je syceným oxidem uhličitým a plněn do původních tvarovaných lahví.

Takto získává Almdudler jedinečně osvěžující, hořce sladkou chuť: bez konzervačních látek a bez umělé vůně.
Almdudler je držitelem certifikátu European Vegan Label.

(převzato z www.almdudler.com)

Název Almdudler je zkrácená rakouská fráze Auf der Alm dudeln - hrát na dudy na horských pastvinách.

Žádné produkty značky Almdudler nebyly nalezeny...